Koç Gıda, Koç Market   Çalışkan kardeşler pide kebap salonu Alo pide sipariş   medine pazarı haç ve ümre malzemeleri   0376 2133434 şefkat-restorna, pide-kebap-lokanta 2133434   Köşk pasta salonu, köşk pastanesi   sim otel, sim prestij otel   büyükotel- büyük otel telefon
Bugun...Çerkeş Tüneli’nden sonra Kızılcahamam-Çerkeş yolunun da müjdesii
Tarih: 15-05-2017 11:59:43 + -


AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, yapımı devam eden Çerkeş Tüneli’nden sonra Kızılcahamam-Çerkeş yolunun da müjdesini verdi.

facebook-paylas
Tarih: 15-05-2017 11:59

Çerkeş Tüneli’nden sonra Kızılcahamam-Çerkeş yolunun da müjdesii

Henüz yapımı devam eden 2,2 km uzunluğundaki  ve ulaşımda 10 km’lik bir kısalmayı sağlayacak olan Çerkeş Tüneli’nin ardındanKızılcahamam-Çerkeş kara yolunun da çalışmaları başladı. Özellikle kış aylarında vatandaşları zor duruma sokan virajları ve eğimli yolları ortadan kaldıracak olan çalışmayla beraber yol üzerinde16 m’lik bir genişlemenin olması bekleniyor. 
167,560 milyon liralık bir maliyeti olan çalışmanın müjdesini veren Milletvekili Filiz, yapılacak olan yolun Çerkeş ilçesine sağlayacağı yarara dikkat çekti. Bu yolun yapılmasıyla beraber hedeflenen şeyin sadece bir yolyapımı olmadığına dikkat çeken Filiz, “Yolumuza 167,560 milyon liralık yatırım gerçekleştirildi. Bu yol sürücülerimiz için tehlike arz eden aksaklıkları tam anlamıyla gidermesiyle birlikte, Çerkeş ilçemizin kaderini de değiştirecek. Bu yolla birlikte virajlar azalacak, yol genişleyecek. Henüz yapımı devam eden tünelimizle de birleşecek olan bu yol, araç seyrini ve trafiği oldukça rahatlatacak.” şeklinde konuştu.

Yolun yapımından sonra birçok şehrin ve ilçenin Ankara’ya ulaşımdan 40 km’lik bir kısalma olacağını da söyleyen Filiz, “Burada asıl mesele yol yapımı değil. Asıl mesele Çerkeş’in kaderi. Bu yol yapıldıktan sonra ilçenin kaderi değişecek. Ankara’ya Gerede yolu üzerinden ulaşım sağlayan Bartın, Karabük-Safranbolu ve birçok ilçesi, Kastamonu ve Sinop’un bir kısmı, Çankırı’nın da Ilgaz’dan başlayarak Kurşunlu, Atkaracalar ve Bayramören ilçeleri Gerede üzerinden değil Çerkeş yolundan gidecek. Böylece Ankara’ya ulaşım 40km’lik bir süreyle kısalacak. Bu yol aynı zamanda 2 devlet yolundan, İstanbul Karadeniz E80 hattı ve Ankara İstanbul hattı trafiğinden yüzde 1 pay alan alternatif yol olacak. Çerkeş güzergâhının bu kadar yoğun şekilde kullanılması ilçemize her anlamda katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.
9 Mayıs günü ihalesi yapılan yolun süresinin 2 yıl olduğunu da söyleyen Milletvekili Filiz, bu süre boyunca bu çalışmayla birebir yakından ilgilenip, yolun 2 yıldan daha kısa bir sürede bitmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
Bu haber 191 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
  Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 • Musa Çağlar Çankırı
  Musa Çağlar Çankırı
 • Çankırı Kucaklama Taşı
  Çankırı Kucaklama Taşı
 1. Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 2. Musa Çağlar Çankırı
 3. Çankırı Kucaklama Taşı
VİDEO GALERİ
YUKARI