Koç Gıda, Koç Market   Çalışkan kardeşler pide kebap salonu Alo pide sipariş   medine pazarı haç ve ümre malzemeleri   0376 2133434 şefkat-restorna, pide-kebap-lokanta 2133434   Köşk pasta salonu, köşk pastanesi   sim otel, sim prestij otel   büyükotel- büyük otel telefon
Bugun...Çankırı - Üniversite Kortej Yürüyüşü Yapıldı
Tarih: 19-05-2017 13:40:06 + -


10.Bilim, Kültür ve Sanat Festivali Kortej Yürüyüşü Ve Çelenk Koyma Töreni İle Başladı

facebook-paylas
Tarih: 19-05-2017 13:40

Çankırı - Üniversite Kortej Yürüyüşü Yapıldı

Çankırı Karatekin Üniversitesi 10.Bilim, Kültür ve Sanat Festivali 18 Mayıs 2017 Perşembe günü gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ve çelenk koyma töreni ile başladı.


Saat 16:00’da kucaklama taşından başlayan ve anıt alanına kadar devam eden kortej yürüyüşüne Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, İl Genel Meclisi başkanı Ruhi Şeker, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya, akademisyenler, Çankırı Karatekin Üniversitesi idari personeli ve öğrenciler katıldı.

Yürüyüşün ardından program saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın anıt alanına çelenk sunması ile devam etti.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı anıt alanında yaptığı konuşmasına “Bugün ortak çaba, harcanan emek, sabır ve özveriyle dolu bir sürecin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bugün dökülen alın teriyle zihinsel yorgunluk ve umutla önümüze açılan ufukla ulaştığımız mezuniyet coşkusunun sunduğu bir mutluluk atmosferinin içindeyiz. Bu mutluluğu bize yaşatan bütün aktörlerin yanı sıra şehrimizle paylaşmanın hazzını yaşıyoruz. 2017 yılı mezuniyet dönemi Çankırı Karatekin Üniversitesinin kuruluşunun onuncu yılına denk gelmesinden dolayı bizim için ayrıca anlamlıdır. ” diyerek konuşmasına başladı.

Rektör Ayrancı konuşmasının devamında “Üniversitemizin kuruluşundan bugüne on yılda verilen mezun sayısı da yaklaşık on üç bine ulaşmıştır. Yüksekokul ve fakültelerinden mezun olanlarla Çankırı Karatekin Üniversitesi bugün Türkiye’nin her tarafındadır. Mezun sayımız şehrimizin merkez nüfusunun dörtte biri kadardır. Bu demektir ki Çankırı nüfusunun dörtte biri kadar insan bu şehrin hatıralarını ve şehrin adını taşıyan üniversitesinin diplomasını taşımaktadır. Bu sayıya onların hatıralarını, diploma umutlarını ve heyecanını paylaşan ailelerini de kattığımız zaman rakam şehir nüfusuna yaklaşmaktadır.  Elbette bu sayı büyüyen ve gelişen üniversitemize bağlı olarak her geçen gün daha da artacaktır”. İfadelerini kullandı.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı konuşmasının son bölümünde “Birçoklarının bu kadar üniversite olur mu veya burada üniversite olur mu gibi yaklaşımlarının anlamsızlaştığı en küçük en az gelişmiş şehirlerimizdeki üniversitelerimizin bile ulusal ve uluslararası rekabette yer almaya hazırlandığı, birçoğunun bu rekabette başarılar elde ettiği bir zamana geldik. Kuruluşu çok yeni olmasına rağmen üniversitemiz bu rekabet yarışmasının içinde emin adımlarla ve özgüvenle yürümektedir.” dedi.

10.Bilim, Kültür ve Sanat Festivali açılış programı Bursa İnegöl Belediyesi Mehteran Takımı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu “Bir Yudum Anadolu Efsanesinin” gösterileri ile sona erdi.
  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 253 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÜNİVERSİTE Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
  Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 • Musa Çağlar Çankırı
  Musa Çağlar Çankırı
 • Çankırı Kucaklama Taşı
  Çankırı Kucaklama Taşı
 1. Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 2. Musa Çağlar Çankırı
 3. Çankırı Kucaklama Taşı
VİDEO GALERİ
YUKARI