Koç Gıda, Koç Market   Çalışkan kardeşler pide kebap salonu Alo pide sipariş   medine pazarı haç ve ümre malzemeleri   0376 2133434 şefkat-restorna, pide-kebap-lokanta 2133434   Köşk pasta salonu, köşk pastanesi   sim otel, sim prestij otel   büyükotel- büyük otel telefon
Bugun...Çankırı Ufka Yolculuk Ödül Gecesi
Tarih: 08-05-2017 23:15:34 + -


Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleritakdim edildi

facebook-paylas
Tarih: 08-05-2017 23:15

Çankırı Ufka Yolculuk Ödül Gecesi

 

Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından 588 bin 403 kişinin başvurduğu Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması’nda Çankırı’da dereceye girenlere ödülleritakdim edildi.

Bu yıl Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışmasının beşincisi, Kur'an-ı Kerim Meali konusunda yapıldı.Çankırı’da Çankırı Çevre ve Kültür Derneğinin üstlendiği toplam 2664 yarışmacınınkaydolduğu ve150 gönüllü gözetmenin görev aldığıUfka Yolculuk Kültür yarışmasıÇankırı il merkezinde, ilçelerinde ve kapalı cezaevinde olmak üzere 19 sınav merkezinde gerçekleştirildi.Çankırı’da dereceye giren yarışmacıların ödüllerinin takdim edildiği tören 6 Mayıs 2107 Cumartesi günü 100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmanın A, B, C, D ve E kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Çankırı ödül gecesi Kur’an-ı Kerim güzel okuma ve ezan okuma dünya birincisi Kasım Şen’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Çankırı Çevre ve Kültür Derneği adına Çankırı ufka yolculuk yarışması il temsilcisi Duran Karakoyun’un selamlama konuşmasıyla devam etti.Karakoyun,yarışmaya katılanlara, katılmalarında vesile olanlara, yarışmanın her safhasında görev alanlara ve maddi katkılarından dolayı Nezaket Hanımlar Çevre Dostluk Derneği’ne ve Çankırı Belediyesi’ne teşekkür etti.

“Kur’an-ı Kerimde Mutluluk Formülleri” konulu konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Süleyman Çakmak;“Herkes öyle ya da böyle bir mutluluk peşinde. Gerçek mutluluk nedir? Gerçek mutluluk için sihirli formüller var mıdır? Bireyden topluma herkes nasıl mutlu olabilir? Soruları etrafında katılımcıları bilgilendirdi. Gerçek mutluluğa kavuşmak için Kur’an-ı Kerim’i anlamanın önemine dikkat çeken Çakmak, herkesin Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumasının gerekliliğine vurgu yaptı. Bunun sonucunda da mutluluğa ulaşmanın mümkün olduğunu dile getirdi.”

Programın sonunda 5 kategoride dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi. Ödüllerini alan yarışmacıların heyecanları görülmeye değerdi. Yarışmacılar bir sonraki ufka yolculuk yarışmasını heyecanla bekleyeceklerini söylediler.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 247 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
  Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 • Musa Çağlar Çankırı
  Musa Çağlar Çankırı
 • Çankırı Kucaklama Taşı
  Çankırı Kucaklama Taşı
 1. Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 2. Musa Çağlar Çankırı
 3. Çankırı Kucaklama Taşı
VİDEO GALERİ
YUKARI