Koç Gıda, Koç Market   Çalışkan kardeşler pide kebap salonu Alo pide sipariş   medine pazarı haç ve ümre malzemeleri   0376 2133434 şefkat-restorna, pide-kebap-lokanta 2133434   Köşk pasta salonu, köşk pastanesi   sim otel, sim prestij otel   büyükotel- büyük otel telefon
Bugun...Çankırı Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi
Tarih: 29-05-2017 00:18:46 + -


Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi

facebook-paylas
Tarih: 29-05-2017 00:18

 Çankırı Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi

Türkiye’de ihtiyaç duyulan kalitede; güncel, nitelikli, ölçülebilir ve sürdürülebilir bir mesleki ve teknik eğitime ulaşmak, mesleki eğitimi ulusal bir kalite güvence sistemine kavuşturmak için Mayıs 2012 ile Mayıs 2014 arasında Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi (METEK) yürütülmüştür. Proje neticesinde Mesleki Eğitim Kurumlarımızda kalitenin izlenmesi ve değerlendirilmesi adına öz değerlendirme çalışması ortaya çıkmış ve iki yıl 176 pilot okulda uygulanmıştır. İlimizde Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde pilot olarak uygulanan öz değerlendirme çalışması bakanlığımız Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı organizesinde 2016-2017 yılı itibariyle tüm Türkiye geneline yaygınlaştırılması planlanmıştır.

Bu kapsamda ilimizde öz değerlendirme konusunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Alan Şefi Abdurrahman ŞAYIK ve İl MEM Ar-Ge Birimi Koordinatörü Sinan ÖZLÜ tarafından 22-25/05/2017 tarihleri arasında tüm mesleki eğitim kurumlarımızdan müdür, müdür yardımcısı, alan şefi ve zümre başkanlarının katıldığı iki ayrı gruba toplam dört günlük hizmet içi eğitim semineri verilmiştir.

Seminer neticesinde ilimizdeki tüm mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarımızda sürekli gelişim mantığı ile iyileştirmeye ve gelişime açık alanların tespiti yapılarak kurumlarımızda etkili, yenilikçi ve gelişim ruhunun sahip olduğu ortamların oluşturulması hedeflenmektedir. Öz değerlendirme sisteminin etkililiğinin sağlanması ile öğrenciler, iş verenler, kamu, ve mesleki ve teknik eğitim kurumları açısından fayda sağlayacak bir yapıya kavuşulmuş olunacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, eğitimde kalitenin arttırılması hususu ülkemizin sürdürülebilir ekonomik ve sosyal gelişimin sağlanması, küresel rekabette yerini alabilmesi, eğitime ayrılan kaynakları daha verimli ve etkin kullanabilmesinde önemli bir etken olduğunu belirterek, mesleki eğitimde kalitenin arttırılması süreci ise öz değerlendirme çalışmalarının etkililiğinin sağlaması ile gerçekleştirilecek bir çalışma olduğunu söylemiştir.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, Öz değerlendirme sürecinin ilimizde ve ülkemizde başarıları ve kaliteyi beraberinde getireceğine inanarak tüm mesleki okul ve kurumlarımızdaki yönetici, öğretmen ve çalışanlarımıza yapacakları çalışmalar için teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim dedi.

 

 
Bu haber 31 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
  Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 • Musa Çağlar Çankırı
  Musa Çağlar Çankırı
 • Çankırı Kucaklama Taşı
  Çankırı Kucaklama Taşı
 1. Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 2. Musa Çağlar Çankırı
 3. Çankırı Kucaklama Taşı
VİDEO GALERİ
YUKARI