Koç Gıda, Koç Market   Çalışkan kardeşler pide kebap salonu Alo pide sipariş   medine pazarı haç ve ümre malzemeleri   0376 2133434 şefkat-restorna, pide-kebap-lokanta 2133434   Köşk pasta salonu, köşk pastanesi   sim otel, sim prestij otel   büyükotel- büyük otel telefon
Bugun...Çankırı’dan Mezun Oldular
Tarih: 21-05-2017 19:02:34 Güncelleme: 22-05-2017 00:59:34 + -


Çankırı Karatekin Üniversitesinden Mezun Oldular

facebook-paylas
Tarih: 21-05-2017 19:02

Çankırı’dan Mezun Oldular

Karatekin üniversitesinde mezuniyet mutluluğu yaşandı.
Çankırı Karatekin Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü Uluyazı Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı

Çankırı Karatekin Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü Uluyazı Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Uluyazı Kampüsü’nde yapılan törene Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Dekanlar, akademisyenler, STK temsilcileri, kurum müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Mezuniyet Töreni, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve akademisyenlerin öğrencileri ve öğrenci velilerini selamlamasının ardından Dekan ve müdürler ile mezun öğrencilerin tören geçişi ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması akabinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Yüksel Kol öğrenciler adına bir konuşma yaptı.

Kol konuşmasında“Bugün bir dönemin daha sonuna geldik, bu dönem gerek ülkemiz, gerek coğrafyamız ve dünyamız açısından mühim süreçler geçirdi. Ülkemizin etrafındaki olaylarda ve ülkemizin içindeki hainlerle mücadelede en önemli tepkiyi gençlerimiz verdi. Gençler olarak vatanımıza uzanmaya çalışan hain elleri ve emelleri engellemek için elhamdülillah dimdik ayakta durduk. Türkiye Cumhuriyeti mazlum ülkelerin anasıdır, kucaklayıcısıdır. Hem bizim hem de mazlum coğrafyanın ışığıdır. Bu ülke için çalışalım, ışığımız için koşalım ve de gençliğimizin hakkını verelim. Hepinizi tebrik ediyor bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum” dedi.

Öğrenci Konseyi Başkanı Yüksel Kol’un sonrasında Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı” Bugün,  ortak çaba, harcanan emek, sabır ve özveriyle dolu bir sürecin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Burada bu anlamlı sürecin ortakları olan öğrencilerimiz, aileler, akademik ve idari personelimiz hep bir arada mezuniyet töreni için buluştuk. Bugün, dökülen alın terinin karşılığını alacağımız ve zihinsel yorgunluğumuzu dinlendireceğimiz gün. Mezuniyet coşkusuyla gelen mutluluk atmosferinin içindeyiz. Bu mutluluğu bize yaşatan bütün aktörlerle birlikte şehrimizle paylaşmanın hazzını yaşıyoruz” diyerek konuşmasına başladı.

Rektör Ayrancı konuşmasına “Çankırı’da yaklaşık kırk yıl önce başlayan yükseköğretimin üniversitemizin kurulduğu 2007 yılına kadar verdiği mezun sayısı yaklaşık on üç bindir. Üniversitemizin kuruluşundan bugüne on yılda verilen mezun sayısı da yaklaşık on üç bine ulaşmıştır. 2017 yılında vereceğimiz mezun sayısı ise iki bin yedi yüz ellidir. Yüksekokul ve fakültelerinden mezun olan öğrencileriyle Çankırı Karatekin Üniversitesi bugün Türkiye’nin her tarafındadır.Üniversitemiz eğitim-öğretim, bilimsel çalışma ve araştırmada evrensel kriterler ve etik değerleri benimsemiş, toplum yararını ve memnuniyetini ilke edinen bir misyonu üstlenmiştir. Bu misyonumuzla, eleştirel düşünebilen, mesleki yeterliliğe sahip, yaşam boyu öğrenme felsefesiyle donatılmış, yeni bilgiler üreten, uygulayan ve bunları yayan bireyler yetiştirmeyi; bilimsel ve sanatsal alanlarda uluslararası düzeyde rekabet etmeyi amaç edindik. Temel ilke ve değerlerimiz bu çerçevede oluşturulmuştur.” İfadelerini kullanarak devam etti.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı konuşmasını “Elbette,  aileler, anneler, babalar, keplerini havaya fırlatmaya hazırlanan çocukları kadar heyecanlılar. Onların yetişmesinde bugüne kadar büyük bir fedakârlık gösterdiler. Onları sevgileriyle, umutlarıyla kucakladılar. Şu anda mezuniyetlerini kutladığımız öğrencilerimizin,  ülkenin neresinde olursa olsunlar dünyanın neresine giderlerse gitsinler,  üniversitemiz ile olan bağlarını unutmayacaklarına mesleki ve bilimsel ideallerinde görünebilir olacak değerlerimizi, mezuniyet sonrasında da Çankırı Karatekin Üniversiteli olmanın bilinciyle taşıyacaklarına inanıyoruz” sözleri ile bitirdi.

Konuşmaların ardından kep fırlatma merasimine geçildi. Mezun öğrencilerin keplerini havaya fırlatmaları renkli görüntülere sahne oldu.

Öğrenciler sevinçlerini aileleri ile doyasıya yaşarken, anı fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler.

 

 

 

 

 

Fotğraflar Ekleniyor

​.......
Bu haber 6629 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÜNİVERSİTE Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
  Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 • Musa Çağlar Çankırı
  Musa Çağlar Çankırı
 • Çankırı Kucaklama Taşı
  Çankırı Kucaklama Taşı
 1. Çankırı’da Öğrenciler Ve Öğretmen Traktör Yaptılar
 2. Musa Çağlar Çankırı
 3. Çankırı Kucaklama Taşı
VİDEO GALERİ
YUKARI